Jestem zawodowym muzykiem: w 2016 roku ukończyłem studia magisterskie w klasie prof. Olgi Rusiny i Jana Kubicy we Wrocławiu na kierunku fortepian. W trakcie studiów uczestniczyłem w wielu kursach pianistycznych.
Od 2015 roku pracuję jako pedagog i akompaniator w Szkołach Muzycznych. Jako pianista towarzyszę także uczestnikom Studium Kapelmistrzowskiego w Nowym Sączu.
Fortepian w moim życiu zakorzenił się w dość późnym wieku, ponieważ naukę rozpocząłem w wieku 15 lat. Ten późny wiek - w rozumieniu stereotypowego myślenia na temat edukacji muzycznej - mimo wszystko nie przeszkodził mi w pełni poznać świat dźwięków, zakochać się w nim oraz wzbogacać go we własne kompozycje. Studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu dały mi gruntowną wiedzę i doświadczenie pianistyczne oraz sprawiły, że język muzyki nie przestał mnie fascynować. Fortepian jest instrumentem, który potrafi mnie przenieść w miejsca nieznane, pobudzać wyobraźnię, wydobywać z niej przestrzenie, które w codziennym życiu są niezauważalne. Jest moim odzwierciedleniem, które mnie zaskakuje, ale przede wszystkim mówi mi kim jestem, pokazuje możliwości, ale też artystyczne granice.
Praca w Szkołach Muzycznych jest jedną z form, dzięki której mogę dzielić się swoją wiedzą z uczniami. Największą uwagę przywiązuję do zrozumienia i wyobrażenia sobie tego co wykonujemy. Wychodzę z założenia, że prezentowany utwór ma wartość, gdy artysta ma świadomość o czym opowiada i co chce przekazać poprzez wykonywany utwór.
Od 2018 roku współtworzę zespół Nocą Umówieni, który wykonuje autorską muzykę do polskiej poezji.
Fascynuje mnie tworzenie muzyki – poszukuję barw, czasu i współbrzmień, które oddadzą to, kim jestem. Uwielbiam improwizować.
Moim hobby, które stopniowo rozwijam, jest nagrywanie i realizacja dźwięku. Tym również zajmuję się w Sali Muzyki.
Uważam, że inspiracja muzyką nie tylko pogłębia wrażliwość, ale rozwija rozwój osobisty oraz pozwala wyrazić siebie. Wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej pozwoliło mi zrozumieć potrzeby młodych adeptów sztuki pianistycznej, ich proces przyswajania wiedzy, pokazał jak ważna w rozwoju jest muzyka. Chciałbym się tą wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami dzielić w Sali Muzyki.
Jestem przede wszystkim mamą i żoną; skrzypaczką i pedagogiem z wykształcenia, twórczynią muzyki z zamiłowania.
Jestem zawodowym muzykiem: w 2013 roku ukończyłam studia magisterskie, a następnie w 2015 roku podyplomowe na kierunku skrzypce w Akademii Muzycznej w Krakowie; w roku 2020 ukończyłam studia podyplomowe z muzykoterapii na tej samej uczelni.
Jako skrzypaczka uczestniczyłam w kursach solowych, kameralnych i orkiestrowych, w kraju i za granicą. Koncertowałam z wieloma orkiestrami, obecnie związana jestem z orkiestrą Sinfonia Carpathia.
Od 2012 roku pracuję w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach, w której uczę dzieci i młodzież gry na skrzypcach oraz prowadzę zespół kameralny i zajęcia integracyjne (także w ramach projektów wymiany międzynarodowej).
Poszukiwania nowych dróg w muzyce zainspirowały mnie do podjęcia decyzji o rozpoczęciu studiów z muzykoterapii, a ta decyzja pociągnęła za sobą kolejne – o uczestnictwie w kursach (np. z choreoterapii, mindfulness, audiacji wstępnej – a przede mną kolejne!), o poszerzaniu wiedzy na temat alternatywnych dróg nauczania muzyki, o zgłębianiu tematu fizjologii i psychologii w wykonawstwie. Dzięki temu poszerzam świadomość nie tylko jako skrzypaczka i nauczyciel, ale po prostu jako człowiek. Te poszukiwania i wybory doprowadziły w końcu do podjęcia decyzji o założeniu Sali Muzyki, w której chciałabym zawrzeć swoje doświadczenia, przemyślenia, metody.
W trakcie studiów z muzykoterapii odbywałam praktyki m.in. w szpitalu psychiatrycznym w Krakowie czy w szkołach specjalnych. Pracowałam w Domu Opieki Społecznej z osobami starszymi i z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
Moją pasją jest komponowanie muzyki, zwłaszcza do poezji. Założyłam zespół Nocą Umówieni, który wraz z Airis String Quartet wykonuje moją muzykę. Wspólnie nagraliśmy już dwie płyty.
Lubię tworzyć muzykę także dla dzieci. Tematem mojej pracy dyplomowej na studiach z muzykoterapii było stworzenie kompozycji do poezji dziecięcej uwzględniającej problemy logopedyczne, wychowawcze i relaksacyjne. W międzyczasie zdobyłam wyróżnienie na konkursie organizowanym przez Filharmonię Krakowską na piosenkę dla dzieci do słów Joanny Kulmowej.
Przez kilka lat grałam w zespole muzyki celtyckiej – przygoda ta zapoczątkowała we mnie miłość do Irlandii i muzyki irlandzkiej, w której byłam już dziewięć razy i planuję kolejne podróże!
Uwielbiam gromadzić instrumenty! W zaciszu domowym grywam na harfie celtyckiej, concertinie, hardangach…
Staram się podejmować nowe wyzwania, rozwijać się w różnych dziedzinach, uzupełniać swoją wiedzę. Uważam, że życie to ciągły rozwój!
Odwiedź nas